Afgelopen dinsdag huldigde de Ressourcerie du Val de Sambre haar nieuwe sorteercentrum voor hergebruik in, op de site van de Pôle environnemental in Couillet.
Deze nieuwe infrastructuur werd voor 90% gefinancierd door de Europese Unie via het EFRO-fonds en het Waals Gewest en vormt een belangrijke stap in de verdere ontwikkeling van de activiteiten van deze kringlooporganisatie uit Charleroi, die actief is in het hart van de hergebruiksector in Wallonië.
Dankzij deze nieuwe infrastructuur van 2.500 m² zijn alle activiteiten voortaan op één locatie samengebracht: inzameling, sortering, herstelling, voorbereiding voor hergebruik, opslag en verkoop. Het gebouw maakt het bovendien mogelijk om de beschikbare ruimtes te verdubbelen en zo tegemoet te komen aan de voortdurende groei van de behoeften en de verwerkte volumes.
Deze evolutie weerspiegelt ook een steeds duidelijkere verandering in ons gedrag: steeds meer mensen willen hun voorwerpen een tweede leven geven in plaats van ze weg te gooien. Een aanpak die volledig aansluit bij de circulaire economie door de levensduur van voorwerpen te verlengen.
De Ressourcerie draait inmiddels op volle capaciteit, met tal van voorwerpen die klaar zijn om een nieuwe eigenaar te vinden. Aarzel dus niet om nu al de deuren van dit centrum binnen te stappen en zo de kringloop van hergebruik verder te zetten.
Onze studiebureaus stonden in voor alle stabiliteitsstudies, de studies van de speciale technieken, waaronder HVAC en sanitair, evenals alle energie- en duurzaamheidsstudies.
Het project werd ontworpen met het oog op uitstekende energieprestaties en een beperkte CO₂-voetafdruk. Het doel was immers om een voorbeeldige energieprestatie en koolstofvoetafdruk te realiseren. Als gespecialiseerde studiebureaus op het vlak van duurzame ontwikkeling en circulaire economie, via onze afdeling S2 Engineering, zijn we bijzonder trots dat we aan dit mooie project hebben kunnen bijdragen.
Opdrachtgever: Ressourcerie du Val de Sambre
Bijstand aan de opdrachtgever: Igretec
Architect: Bureau d’Etudes en Architectures Urbaines
Algemene aannemers lot 1: Bemat – Mignone
Algemene aannemer lot 2: TRBA
Coördinatie veiligheid en gezondheid: Bureau PS2



NL